Kadınların En Çok Tercih Ettiği 10 Farklı Otomobil Modeli


Güncelleme Zamanı 16.11.2021
4 dk. okunma

Bayanlar bir oldukça yerde oldukları şeklinde otomobil almadan ilkin de uzun uzadıya düşünürler. Hanımefendilerin otomobil seçeneklerinde ise aracın dizaynından sürüş kolaylığına kadar bir hayli mühim kriteri vardır. Bilhassa son dönemde seçim edilen kadın otomobil modellerinde, basit park edilebilen, içi havadar, otomatik vitesli, sempatik tasarımlı ve daha ufak arabaların seçim edilmiş olduğu karar çıkmaktadır.

Hanımefendi Otomobil Modelleri

Türkiye pazarında en oldukça seçim edilen kadın otomobil modelleri şöyleki:

Mercedes B Serisi

Mercedes B serisi Türkiye’de hanımefendilerin en oldukça seçim ettikleri modellerden biri. Çeviklik ve konfor ile göz dolduran Mercedes B serisinin üretime başlanan her 100 adedinden 49’unu hanımefendiler alıyor. En oldukça seçim edilen kadın otomobilleri içinde oldukları söylenebilir.

B serisinde mevcut olan zeki destek sistemler ile aracın her yanında mevcut olan sensörler kullanılarak karmaşık hususlar çözümleme ediliyor ve ihtimaller içinde trafik tehlikelerini daha iyi saptanabiliyor.

Fiat 500

Küçük gövdesi ve sempatik çizimleriyle Fiat 500 Türkiye’de hanımefendilerin alaka duyduğu modellerden biri oldu.

Fiat 500 de Mercedes B serisi şeklinde oluşturduğu her 100 otomobilin 49’unu bayanlara satıyor. Haiz oldukları emniyet teknolojileri ve kullanışlı iç tasarımı ile kadın otomobili seçenekleri içinde gözdeler içinde. Hanım otomobil modelleri içinde Fiat 500, küçük kadın otomobili modelleri içine dış ve iç dizaynı ile de hanım sürücülerin beğenisini kazanıyor.

MINI

Alman BMW öbeğine geçen İngiliz markası MINI, Türkiye’de olmasıyla birlikte yerkürede da hanımefendilerin gözdeleri içinde.Hanımefendi otomobil markaları içinde ilk düşünceye gelenlerden önde gelen bu model, hem çağıl dış dizaynı hem de kullanım kolaylığı ve her yıl yenilenen tasarımıyla daha da alaka çekiyor.

MINI Türkiye’deki satışının %53’ünü bayanlara yapıyor. Hem ufak kadın otomobili olarak en oldukça terich edilen seçenekler içinde içeriyor, hem de dizayn bilgileri olarak.

Ford B-Max

Güvenlikten en küçük bir taviz vermeden B sütununu ön ve arka kapıların içine entegre eden B-Max 5 yıldızlı beden tasarımına haiz.

Minik kadın otomobili olarak seçim edilen mini araçlar sınıfındaki B-MAX vasıta kullanımında sunmuş olduğu rahatlık ve esneklikle hanımefendiler tarafınca en oldukça seçim edilen modellerden. İç dizaynı ve emniyet özellikleri ile de dikkatleri üstüne çeken Ford B-Max modeli hanımefendiler tarafınca seçim ediliyor.

İnternetten Öneri Alın!

2 dakikada 22 sigorta şirketinin önerilerini karşılaştırın, anında satın alın.

Nissan Micra

Nissan Micra uzun süredir oldukları şeklinde şimdi bile hanımefendilerin en gözde otomobillerinden. Türkiye’de her 100 Micra’dan 67’si hanımefendiler tarafınca alınıyor.

Micra da genel hanım zevkine olumlu olarak basit kullanımı ile seçim ediliyor. Minik ve sempatik dizaynı ile de göz dolduruyor.

Minik kadın otomobili modellerini seçim edecekler amacıyla Nissan Micra ilk sıralarda içeriyor.

Toyota Yaris

Toyota Yaris etkin dış dizaynı ve geniş uyarlama alternatifleriyle hanımefendilerin en oldukça seçim etmiş olduğu modeller arasına giriyor.

İç dizaynı yönünden rahatlığıyla ön tasarıya çıkan Toyota Yaris hibrit teknolojisinin sunmuş olduğu değişik ve sessiz sürüş deneyimiyle tam bir kent otomobili.

Kent içinde ufak hanım otomobil modelleri içinde Toyota Yaris öne çıkıyor. Hem dış dizaynı hem de boyutları yönünden hanımefendilerin ilk seçenekleri içinde içeriyor.

Audi Sportback A1

1.2 lt benzinli ve 1.6 lt dizel motorlarla pazara giren ufak ve dar olma özelliğiyle Audi A1 bilhassa genç hanımefendilerin ilk seçenekleri içinde.

Tek kapı ve hatchback uyarlamaları olan çok sportif görünümlü bu vasıta ufaklığına rağmen çok kuvvetli bir motora haiz. 

Hem ufak hem de başarım yönünden kuvvetli otomobil ayaran hanım sürücülerin seçim etmiş olduğu Audi Sportback A1 modeli, listede öne çıkan araçlardan oluyor.

Volkswagen Polo

Sportif dizayn düşüncesi ve keskin hatlarıyla Volkswagen VW Polo hanım sürücülerin gözdelerinden biri. En oldukça seçim edilen hanım otomobilleri içinde Polo modeli de dikkatleri üstüne çekiyor.

Cinsinde ilk kere ve opsiyonel olarak sunulan LED farlar, öteki şoförler tarafınca kolaylıkla farkedilmenizi sağlayarak daha korunaklı bir sürüş vadediyor. Spor kadın otomobilleri içinde Polo öne çıkan seçenekler içinde hanımefendilerin ilk seçenekleri içinde.

Seat İbiza

Bir İspanyol markası olan Seat Ibiza hanımefendiler tarafınca seçim edilen araçlar içinde.

Ibiza şık dizaynı ve bilhassa 1.2 lt 105 BG TSI benzinli otomatik ve 1.6 lt TDI dizel 90 BG DSG şanzımanlı uyarlamalar ile gözdeler içinde. Dizaynın şıklığına ehemmiyet veren hanım şoförler amacıyla ilk seçenekler içinde düşünceye gelen Seat İbiza, boyutlarının büyük olmaması ile kent içinde de rahat bir sürüş deneyimi sunuyor.

Renault Captur

Renault’nun Captur modeli bu listede yer edinen öteki otomobillerden değişik olarak büyük tekerlekleri ve mekandan yüksekliğiyle büyük araçlar sınıfına giriyor.

İç ve dış kişiselleştirme seçenekleri, orjinal çift renkli dış boya seçenekleri ve aksi renk ve motiflerin meydana çıkardığı kombinasyonlarla da hanımefendilerin seçim etmiş olduğu otomobillerden biri oluyor. Boyutları ötekiler kadar ufak olmasada yüksek ve şık dizaynı, korunaklı ve konforlu bir sürüş deneyimine de vesile veriyor.

 

Aracınız Ne Olursa Olsun Sigortalı Olsun

Aracınız hangi model olursa olsun, trafikte güvenle hareket etmek amacıyla kasko ve trafik sigortalarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. En iyi fiyat garantisi ile online olarak yada 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Dayanak Hattı’nı arayarak kasko önerisi ve trafik sigortası önerisi alın, yılı karlı bitirmek amacıyla Sigortam.net’in size sunmuş olduğu üstünlükleri kaçırmayın.

Recommended Posts